Naar de inhoud

Zoeken

Typ de naam van een salon, of een stad of postcode.

Wat kost permanente make-up?

Wat betaal je in Vlaanderen voor powder brows, microblading, lip blush of een permanente eyeliner? LoveMakeup verzamelde de vanafprijzen die PMU-salons zelf op hun website zetten. Zo zie je wat normaal is, wat er meestal in de prijs zit, wat opfrissen je over de jaren kost en waarom de laagste prijs niet altijd de voordeligste is.

Behandeling Meestal Middelste prijs Gebaseerd op
Microblading Haartjes met de hand getekend, meestal incl. bijwerking na 4 à 8 weken. €250 – €350 €300 90 salons
Powder brows Gepoederde wenkbrauwen met de machine, meestal incl. bijwerking. €220 – €376 €325 224 salons
Combi brows €289 – €494 €360 26 salons
Nano brows €328 – €462 €350 12 salons
Lip blush Zachte kleur en contour op de lippen. €250 – €400 €320 110 salons
Eyeliner Permanente eyeliner boven en/of onder. €165 – €250 €200 160 salons
Wimperlijn €150 – €200 €195 29 salons
Bijwerken (touch-up) €50 – €105 €65 274 salons
Sproeten €100 – €175 €150 11 salons
Hoofdhuid-micropigmentatie €190 – €313 €275 8 salons

"Meestal" is de middelste helft van de vanaf-prijzen die salons op hun eigen website vermelden (25e tot 75e percentiel), "gemiddelde prijs" de mediaan. We tonen een behandeling pas vanaf 5 salons. Een vanaf-prijs is de laagste prijs die een salon op zijn website vermeldt, meestal voor de basisbehandeling met een effen kleur: wat je effectief betaalt, ligt vaak iets hoger. Prijzen zijn indicatief: elk salon bepaalt zijn eigen tarieven. Vraag de exacte prijs altijd na bij het salon.

Wat kost permanente make-up per behandeling?

In de tabel hieronder staan de afgeronde vanafprijzen die we in al onze teksten gebruiken. Een vanafprijs is wat een salon minstens vraagt voor een eerste behandeling, geen eindprijs. De mediaan is de middelste prijs: de helft van de salons zit eronder, de andere helft erboven. Onder n zie je hoeveel salons een prijs voor die behandeling online zetten. Wat elke techniek precies inhoudt, lees je in wat is permanente make-up.

BehandelingVanafprijs, meestalMediaann
Powder brows€210 à €375€325199
Microblading€255 à €350€31069
Combi brows€300 à €475€38822
Nano browsvanaf ±€320€3399
Lip blush€220 à €400€31098
Eyeliner boven€165 à €250€200144
Wimperlijn€150 à €210€19521
Bijwerkingvanaf ±€50; opfrissing vaak €100 à €200€63239
Sproeten€100 à €150€1259
Hoofdhuidop maat, per sessiete weinig data4

Waar minder dan tien salons een prijs tonen, is de mediaan maar een ruwe aanwijzing. De tabel bovenaan de pagina rekent automatisch met de salons die nu in de gids staan, dus de cijfers kunnen er licht van afwijken.

Waarom verschilt de prijs zo sterk tussen salons?

Neem powder brows: een kwart van de salons zet een vanafprijs onder ±€210 online, een ander kwart vraagt meer dan ±€375. Dat verschil komt meestal uit een mix van deze factoren:

  • Ervaring. Een artiest met jaren ervaring en veel genezen resultaten om te tonen, vraagt doorgaans meer dan iemand die net gestart is.
  • Techniek en grootte van de zone. Volledig ingekleurde lippen vragen meer tijd dan een lipcontour, een brede eyeliner met wing meer dan een dun lijntje tussen de wimpers. Combi brows combineren twee technieken in één behandeling.
  • Regio en vaste kosten. Huur en kosten verschillen per gemeente, en dat zie je terug in de prijslijst.
  • Wat erin zit. Het ene salon rekent de eerste bijwerking en de intake mee, het andere niet.
  • Oude PMU. Moet bestaand pigment eerst bijgestuurd of lichter gemaakt worden, dan kost dat extra tijd en vaak een extra sessie.
  • Toeslagen. Sommige salons vragen meer voor een afspraak op zaterdag of voor voorrang.

Wat zit er in de prijs, en wat komt erbij?

Vergelijk nooit enkel de bedragen. Kijk wat je ervoor krijgt:

OnderdeelHoe salons het meestal doen
Intakegesprekbij sommige salons gratis, bij andere betalend; een betaalde intake gaat er vaak af als je de behandeling laat doen
Voortekening en kleurkeuzehoort bij de behandeling
Eerste bijwerking na 4 à 8 wekenbij veel salons inbegrepen, soms apart vanaf ±€50
Extra sessie als het pigment slecht paktsoms gratis, soms betalend
Opfrissing na 1 à 2 jaarapart, vaak €100 à €200
Correctie van PMU uit een ander salonapart, soms tegen de volle prijs

Los van de prijs heeft elk PMU-salon wettelijke plichten, ook het goedkoopste. Het KB van 25 november 2005 over tatoeages, dat ook voor permanente make-up geldt, verplicht het salon je vooraf te informeren over risico’s en nazorg. Je toestemming moet schriftelijk gebeuren, in twee exemplaren, met het merk en lotnummer van de pigmenten. Het salon moet je ook tijd geven om na te denken. Daarom hoort er altijd eerst een intake te zijn, en hoef je niet ter plekke te beslissen.

Wat kost permanente make-up over de jaren?

Permanente make-up blijft meestal 1 à 3 jaar mooi en vervaagt dan geleidelijk. Lippen en een vette huid vervagen sneller, microblading meestal al na 1 à 2 jaar. Wil je de kleur fris houden, dan laat je om de 1 à 2 jaar opfrissen. Over drie jaar ziet je budget er ruwweg zo uit:

BehandelingEerste behandelingMet 1 à 2 opfrissingen, over 3 jaar
Powder brows€210 à €375±€310 à €775
Microblading€255 à €350±€350 à €750
Lip blush€220 à €400±€320 à €800
Eyeliner boven€165 à €250±€265 à €650

We rekenden met opfrissingen van €100 à €200 en een eerste bijwerking die in de prijs zit. Is dat bij jouw salon niet zo, tel er dan nog vanaf ±€50 bij.

Kijk ook hoe het salon opfrissen aanrekent. Heel wat prijslijsten werken met termijnen: hoe langer je wacht, hoe duurder de opfrissing, en na een paar jaar betaal je opnieuw de volle prijs. Die lagere opfrisprijs geldt meestal enkel voor eigen klanten. Waarom de kleur bij de ene sneller wegtrekt dan bij de andere, staat uitgelegd in de gids hoe lang blijft permanente make-up.

Goedkoop of duur: kies niet op prijs alleen

Een lage prijs kan eerlijk zijn, bijvoorbeeld bij een artiest met een kleine studio en weinig vaste kosten. Toch is besparen bij permanente make-up riskanter dan bij een kapper: het pigment blijft jaren zichtbaar en gaat niet altijd helemaal weg. Valt de vorm of kleur tegen, dan kost bijsturen vaak meer dan wat je uitspaarde:

  • een correctie bij een ander salon, dat dan vaak de volle prijs vraagt;
  • lichter maken of verwijderen, wat meestal meerdere sessies vraagt zonder garantie op het resultaat. Volgens de FOD Volksgezondheid is het verwijderen van tatoeages voorbehouden aan artsen, en de FOD noemt het pijnlijk, duur en tijdrovend. Raadpleeg dus eerst je arts.

Wees ook voorzichtig met beloftes als "pijnloos", "voor altijd" of "nooit meer bijwerken": die kloppen niet. Vergelijk liever foto’s van genezen resultaten, de ervaring van de artiest met die techniek en wat er in de prijs zit. Waar je daarnaast op let, staat in onze gids een PMU-artiest kiezen. Liep het al mis, lees dan mislukte PMU: wat nu?.

Hoofdhuid: prijs op maat

Voor micropigmentatie van de hoofdhuid bestaat geen standaardprijs. De oppervlakte, de staat van je huid en het aantal sessies bepalen wat het kost, dus meestal krijg je pas na de intake een prijs. De bedragen in de tabel komen bovendien van een handvol salons. Het is een cosmetische behandeling: ze maakt iets minder zichtbaar, maar vervangt geen medische zorg. Bespreek ze daarom eerst met je arts. Een tepelhof of littekencamouflage staat niet in deze gids; dat loopt best via je arts. Na een borstreconstructie met eigen weefsel kan de tatoeage van tepel en tepelhof terugbetaald worden, als de plastisch chirurg (of iemand onder diens supervisie) ze in het ziekenhuis zet. Vraag het na bij je ziekenfonds en het ziekenhuis.

Zo berekenen we deze prijzen

LoveMakeup was vroeger een PMU-studio, maar heeft vandaag geen eigen behandelingen of prijzen meer. We bekeken de websites van 977 actieve PMU-salons in Vlaanderen en noteerden per behandeling de vanafprijs (stand 14 oktober 2026). Salons zonder online prijs tellen niet mee. Per behandeling geven we de mediaan en de vork waarin de middelste helft van de salons valt: een kwart is goedkoper, een kwart duurder. Je eigen salon kan dus duurder of goedkoper zijn: check altijd de prijslijst van het salon zelf.

Ben je salonhouder? Claim je vermelding en vul je eigen prijzen in via voor salons. Op zoek naar een salon? Gebruik de zoeker op permanente make-up in de buurt of blader door de PMU-salons per provincie.

LoveMakeup is een gids, geen zorgverlener. Deze informatie is algemeen en vervangt geen advies van een arts of een gesprek met het salon. Ben je zwanger, heb je een huidaandoening, allergie of stollingsstoornis, of gaat het om een tepelhof, litteken of het verwijderen van PMU? Overleg dan eerst met je arts.

Vind een salon in je buurt

Vergelijk PMU-salons op behandeling, openingsuren en afstand, en neem meteen contact op.

Veelgestelde vragen

Wat kost permanente make-up gemiddeld?

Voor powder brows liggen de vanafprijzen in Vlaanderen meestal tussen €210 en €375, voor microblading tussen €255 en €350, voor lip blush tussen €220 en €400 en voor een eyeliner boven tussen €165 en €250. Reken voor een losse bijwerking op vanaf ±€50 en voor een opfrissing vaak op €100 à €200. Wat jij uiteindelijk betaalt, hangt af van het salon en wat er in de prijs zit.

Waarom is permanente make-up zo duur?

Een behandeling duurt meestal 1,5 à 3 uur, voortekenen inbegrepen, en vaak volgt er nog een bijwerking. Naalden en ander materiaal dat in de huid gaat, moeten volgens het KB van 2005 steriel zijn en voor eenmalig gebruik, het pigment moet een EU-etiket hebben en het salon moet in een vaste, daarvoor ingerichte ruimte werken. Wie PMU zet, volgt daarnaast in principe een opleiding hygiëne. Je betaalt dus vooral tijd en vakmanschap.

Zit de bijwerking in de prijs?

Bij veel salons zit de eerste bijwerking, 4 à 8 weken na de behandeling, in de prijs. Dat is niet overal zo, dus vraag het na voor je boekt. Een latere opfrissing betaal je apart, meestal €100 à €200.

Hoe lang blijft permanente make-up en wanneer betaal je opnieuw?

Reken op 1 à 3 jaar voor het merkbaar vervaagt. Lippen, microblading en een vette huid gaan meestal korter mee. Helemaal weg gaat het pigment niet altijd. Wie de kleur fris wil houden, laat om de 1 à 2 jaar opfrissen.

Doet permanente make-up pijn?

Pijnloos is het niet, al vinden de meeste mensen het goed te verdragen. Het salon mag een verdovende crème, gel of spray gebruiken, geen verdovingsinjectie. Meer in doet permanente make-up pijn.

Hoe lang duurt het zetten van permanente make-up?

Reken voor de eerste afspraak op 1,5 à 3 uur, inclusief voortekening en de tijd die een verdovende crème nodig heeft om in te werken. De bijwerking na 4 à 8 weken gaat meestal sneller. Plan je behandeling niet vlak voor een feest: in het begin oogt de kleur donkerder en daarna schilfert de huid een week of twee.

Salons bij jou in de buurt tonen?

Je browser vraagt zo meteen één keer of LoveMakeup je locatie mag gebruiken. We tonen er de dichtstbijzijnde salons mee en bewaren ze niet.